Охриѓанец починал во казино во Струга

Вчера околу 22:50 часот во Полициската станица Струга вработена во казино „Слот“ во Струга, пријавила дека Ј.М.(54) од Охрид, играјќи на еден од апаратите наеднаш паднал на подот во безсознание.

Истиот со возило на итна медицинска помош пренесен во Медицинскиот центар-Струга каде што е констатирана смрт без траги на насилство.