Фазли дебитираше со гол за Хелмонд Спорт

Во натпреварот од холандската прва дивизија помеѓу Фортуна Ситард и Хелмонд Спорт, за екипата на Хелмонд дебитираше нашиот репрезентативец Самир Фазли, со гол уште во седмата минута.

Фазли излезе од игра во 64 минута, а домашните сепак успеаа да го изедначат резултатот во 87 минута.

WebOhrid