Исчезна 28 годишна охриѓанка

На 12.04.2017 година во 12.30 часот во ПС Охрид, Д.Б. (64) од Охрид пријавил дека на 10.04.2017 година околу 14.00 часот од семејниот дом излегла неговата ќерка Б.Б. (28) и се до моментот на пријавување не се вратила.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.