Битолчанец повреден изведувајќи градежни работи во верски објект во Охрид

На 18.04.2017 година во 14.30 часот во Охрид, Д.К. (51) од Битола, изведувајќи градежни работи во верски објект ул. „Св.Климент Охридски“, паднал и се здобил со тешки телесни повреди.

Истиот со возило на Итна медицинска помош бил префлен во болницата „Св.Еразмо“ каде му била укажана лекарска помош. Увид на местото на настанот извршила увидна екипа на СВР Охрид.