АВ Охрид и официјално нов прволигаш

Синоќа во Спортската сала „Билјанини извори“, екипата на АВ Охрид го совлада Радовиш со резултат 85-76. 

По завршувањето на натпреварите од Втората македонска кошаркарска лига, АВ Охрид го освои првото место. Наредната сезона АВ Охрид ќе настапува во Првата македонска кошаркарска лига. Честитки!

WebOhrid