Охрид домаќин на ракометната елита од Македонија

Охрид викендов ќе биде домаќин на ракометната елита од Македонија. Викендов во СРЦ „Билјанини извори“ започнува Ракометниот куп на Македонија, кој по втор пат во изминативе три години се организира во Охрид. Новитет во годинешната завршница од купот е тоа што пласман меѓу најдобрите четири екипи освои и охридскиот ракометен клуб. Покрај РК Охрид, во фајнал форот ќе играат екипите на Вардар, Металург и Вардар јуниор. „Сакам да изразам голема благодарност до Ракометната федерација на Македонија (РФМ) што ги одбра Охрид и спортската сала „Билјанини Извори“ за организатори на завршниот…

повеќе...