Иван Тричковски позајмен во Беверен

Македонскиот репрезентативец Иван Тричковски кој е член на белгискиот Клуб Бриж, оваа 2013/2014 сезона ќе настапува како позајмен играч во Беверен.

Тричковски минатата сезона не доби голема минутажа за Клуб Бриж, беше стартер на 5 средби, а на 14 влезе како замена, при што постигна само еден гол.

WebOhrid