Комплетирано 24-то коло од Првата МФЛ

Со денешниот натпревар помеѓу Шкендија и Металург се комплетира 24-то коло од Првата Македонска Фудбалска Лига. Претходно, во саботата, се одиграа останатите натпревари од ова коло, а постигнати беа следните резултати:

Брегалница  1:0  Пелистер

Ренова  2:0  Работнички

Силекс  0:2  Вардар

Тетекс  1:3  Турново

Шкендија  2:2  Металург

Вардар и понатаму останува на врвот од табелата со 55 бодови, пред второпласираниот Работнички кој има 51 бод.

WebOhrid