КФМ организира селективен тренинг за кошаркари родени 2003 година

Претстојниот викенд ќе се одржи селективен тренинг за кошаркари родени 2003 година односно М14 возрасна категорија. Јуниорите, поделени во три термини во зависност од регионот каде е стациониран клубот, ќе одржат тренинг во салата на КК Вардар (мала сала „Кале“) во Скопје, в недела на 25 февруари.

РАСПОРЕД НА ТЕРМИНИ ЗА СЕЛЕКТИВЕН ТРЕНИНГ:

09:00-11:00 часот

КК Водњански лисици; КК Водно санс; КК Работнички; КК Јуниор Скопје; КК Плејмејкер; КК Борец Баскет.

11:00-13:00 часот

КК Крива Паланка; КК Куманово; КК Лирија 77; КК Пинк Пантери; КК Бал фор лајф; КК Милановски; КК Мијхајловски; КК Томас; КК Тетекс; КК Кетс баскетбал; КК Марфил; КК Шкупи, КК Академија ФМП; КК МЗТ Скопје Аеродром; КК Ангели; КК Феникс 2010; КК Вардар.

13:00-15:00 часот

КК Фени индустри; КК Академик; КК Ролинг; КК МВП Струмица; КК АБА баскет; КК АК Баскет; КК Спортисимо; КК Спорт Тим; КК Кожув; КК УГД Студент; КК Дино баскет; КК Баскет Кам; КК Пиколо; КК АВ Охрид; КК Црн Дрим; КК Пелистер; КК Петревски Битола; КК Јуниор Битола; КК Кичево.

Се молат клубовите да испратат максимум 5 најдобри кошаркари од својот клуб.

Кошаркарите треба да понесат спортска опрема за тренинг.