Одиграно 26 коло од Првата МФЛ

Денес се одиграа натпреварите од 26 коло од Првата македонска фудбалска лига. Постигнати беа следните резултати:

Брегалница  1:0  Македонија ЃП

Победа  0:0  Работнички

Шкендија  1:1  Ренова

Шкупи  3:1  Силекс

Вардар  3:1  Пелистер

Вардар е осамен на врвот од табелата со 62 бодови, пред Шкендија на второто место со 51 бод.

WebOhrid