Одиграно 11 коло од Првата МФЛ

Денес се одиграа натпреварите од 11 коло од Првата македонска фудбалска лига. Постигнати беа следните резултати:

Скопје  1:1  Академија Пандев

Победа  1:0  Вардар

Работнички  2:0  Пелистер

Шкендија  4:1  Шкупи

Силекс  0:0  Ренова

На врвот од табелата останува Шкендија со 28 бодови. На листата на стрелци води Ферхан Хасани со 9 постигнати голови, пред Бесарт Ибраими со 7 голови, Фелипе и Кире Маркоски со по 5 постигнати голови.

#  Прва МФЛ 2017/18   Натпревари   Победи   Нерешени   Порази   Голови   Бодови 
 1.  Шкендија  11  9  1  1  34:13  28
 2.  Вардар  9  6  1  2  16:8  19
 3.  Академија Пандев  10  5  3  2  14:8  18
 4.  Силекс  11  4  3  4  9:14  15
 5.  Пелистер  11  3  3  5  11:14  12
 6.  Победа  11  3  3  5  16:21  12
 7.  Шкупи  11  3  3  5  8:15  12
 8.  Ренова  11  2  5  4  5:9  11
 9.  Работнички  10  2  4  4  12:16  10
 10.  Скопје  11  0  6  5  6:13  6

WebOhrid