Средба на министерот Дамјан Манчевски со претставници на Синдикатот на УПОЗ

Министерот за информатичко општество и администрација Дамјан Манчевски, денес оствари работна средба со претставници на Синдикатот на УПОЗ, која се

повеќе...

Честитка од министерот Нухиу до вработените во МВР и граѓаните

Министерот за внатрешни работи на Република Македонија Д-р Агим Нухиу по повод големиот христијански празник Воскресение Христово – Велигден упати

повеќе...

Во Охрид започна напредната НАТО школа за борбата против тероризмот во сајбер-просторот

„Како и другите региони во светот и Југоисточна Европа се соочува со предизвици поврзани со редикализацијата и тероризмот во сајбер-просторот,

повеќе...

Тодоров: Над 5,5 милиони евра за опрема и инфраструктура во болницата „Св. Еразмо“ во Охрид

Продолжува големиот инвестициски циклус во нова медицинска опрема за јавните здравствени установи низ државата, кој е во вредност од 33

повеќе...

Македонија ќе произведува муниција и лично наоружување за НАТО

Во Македонија почнува изградбата на најсовремена фабрика за оружје, муниција и опрема. Американската Броудстоун Дифенс денеска и официјално го означи

повеќе...

Засадени садници во рамки на акцијата „Ден на дрвото“

Министерот без ресор Џери Наумов во придружба на претседателката на Советот на општина Охрид, Гордана Коњановска и заменик градоначалникот, Ангел

повеќе...

Министерот Спасовски на Работилница за управување со стресот при работа

Министерот Оливер Спасовски денеска учествуваше на Работилницата за управување со стресот при работа во Центарот за обука во Идризово, организирана

повеќе...

Продолжуваат заедничките активности и соработката со Командата на копнените сили на САД за Европа

Република Македонија и САД продолжуваат да го развиваат стратегиското партнерство, кое е особено изразено во областа на одбраната, заклучија на

повеќе...

Кирацовски се сретна со министерот за образование и наука Лутфиу

Денес дополнителниот заменик министер за информатичко општество и администрација, м-р Александар Кирацовски оствари работна средба со министерот за образование и

повеќе...

Македонија и Босна и Херцеговина заедно кон иста цел – мирен, безбеден и просперитетен регион

Република Македонија и Босна и Херцеговна се две пријателски земји кои имаат една цел, а тоа е мир, безбедност, просперитет

повеќе...