Комплетирано 9-то коло од Првата МФЛ

Денес беа одиграни натпреварите од 9-то коло од Првата Македонска фудбалска лига. Постигнати беа следните резултати:

Брегалница  0:0  Пелистер

Металург  3:0  Ренова

Шкендија  5:0  Тетекс

Турново  0:1  Работнички

Вардар  2:0  Силекс

Вардар и понатаму останува на првата позиција со 21 бод, пред Металург со 17 и Шкендија и Пелистер со по 15 бодови.

WebOhrid