Отслужена литургија на Плаошник по повод празникот Светиот апостол Тимотеј

Денес на празникот Светиот апостол Тимотеј, а по повод именденот на Митрополит Тимотеј, во манастирот „Св.Климент и Пантелејмон“ на Плаошник во Охрид, беше отслужена света архиерејска Литургија, на која чиноначалствуваше Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Дебарско-кичевски и Администратор Австралиско-сиднејски г. Тимотеј.

This slideshow requires JavaScript.