Пронајдена дрога во дом на охриѓанец

СВР Охрид поднесе кривична пријава против А.А. (34) во Охрид поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори”.

На 12.10.2016 година во Охрид бил извршен претрес на дом и помошни простории кои ги користи пријавениот и притоа биле пронајдени и одземени 3,85 грама марихуана.