РК Вардар е шампион на Европа

Ракометниот клуб Вардар е шампион на Европа. Синоќа во финалето од Лигата на шампиони, со гол во последните секунди од натпреварот Вардар го победи ПСЖ со 24-23, со што нашиот најтрофеен ракометен клуб ја израдува целата македонска јавност. Вардарци испишаа историја во македонскиот ракомет, освојувајќи го најелитното европско ракометно злато.

WebOhrid