Попладне нестабилно со пороен дожд и грмежи

Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно, а попладне нестабилно со пороен дожд и грмежи наместа во форма на невреме. Повремени врнежи ќе има и преку ноќта особено во јужните делови од земјата.

Утринската температура од 10 до 19 степени, а дневната од 24 до 31 степени.