Ограбена аптека во Охрид

Вчера околу 12,00 часот во Охрид на ул.„Никола Карев“, во аптека „Унафарм“, непознат сторител држејќи нож во рака, извршил разбојништво над вработената при што одзел 3.000 денари.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот.