Пронајдена дрога кај жител од Вевчани

СВР Охрид поднесе кривична пријава против 17 годишно лице од с.Вевчани, за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни суостанции и прекурсорси”.

На 13.11.2016 година, во 17,30 часот, од страна на полициски службеници, на ул. „Васил Стефоски” при преглед на пријавениот пронајдена е кеса со 5,1 грама марихуана и нож.