Двајца албански државјани осомничени за кражба на дрва

Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „кражба на дрва“, полициската станица од Дебар поднесе кривична пријава против

повеќе...

Пешевски: Ќе има огревно дрво, цената ќе се стабилизира на минатогодишното ниво

Очекуваме целосно стабилизирање на состојбата со огревно дрво и сите кои имаат потреба ќе бидат снабдени по минатогодишните цени. Испораката

повеќе...

Охриѓанец заработи кривична пријава поради злоупотреба на службената положба и овластување

Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „злоупотреба на службената положба и овластување“, СВР Охрид поднесе кривична пријава

повеќе...

Разгледани барањата на граѓаните за радиодифузија и недостигот на дрва за огрев

Владата на вчерашната седница разгледа уште две барања кои произлегоа од средбите што премиерот Никола Груевски ги имаше со граѓаните

повеќе...