МКФ: Котизацијата е трошок кој паѓа на грбот на клубот, а не на членовите, играчите и нивните родители

Македонската кошаркарска федерација, излезе со соопштение со кое упатува апел до родителите на младите кошаркари и кошаркарки во врска со

повеќе...

Билетите за натпреварот помеѓу Македонија и Косово нема да бидат пуштени во продажба

Македонската кошаркарска федерација ја известува македонската спортска јавност дека по одржаните состаноци и консултации со надлежните органи денес беше донесена

повеќе...

МОК и МКФ со преноси од натпреварите во организација на МКФ

Претседателот на Македонската кошаркарска федерација, Петар Наумоски, постигна договор со претседателот на Македонскиот Олимписки комитет (МОК) Васил Тупурковски за вршење

повеќе...

МКФ со апел до сите хумани луѓе за помош на Стеван Гешоски

Македонската кошаркарска федерација упатува јавен апел до сите хумани луѓе на просторите на Република Македонија. Станува збор за поранешен кошаркар

повеќе...

Александар Костоски и Нена Трајчевска – најдобри македонски кошаркари за 2016 година

Македонската кошаркарска федерација ја продолжи традицијата на доделување на признанија на најдобрите поединци и екипи во македонската кошарка. Годинава манифестацијата

повеќе...

МОК и МКФ потпишаа Договор за соработка

Претседателот на Македонскиот олимписки комитет (МОК), Васил Тупурковски и претседателот на Македонската кошаркарска федерација (МКФ), Петар Наумовски денес потпишаа Договор

повеќе...

МКФ ќе ја испитува можноста на чело на репрезентацијата да се врати Докузовски

УО едногласно ја поздрави Спогодбата за соработка со Турската Кошаркарска Федерација, а се очекува во иста насока да се развие

повеќе...