Стружанец заработи кривична пријава поради неизвршување судска одлука и одземање малолетник

СВР Охрид поднесе кривична пријава против А.Б. (38) од Струга поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неизвршување

повеќе...

Средба на градоначалникот Бакрачески со јапонска делегација

Јапонската делегација предводена од генералниот директор на Музејот на езерото Бива, денес беше примена од градоначалникот Никола Бакрачески. Јапонските експерти

повеќе...