Отворено писмо: Очекуваме Египќанец/ка да биде на добитна комбинација на листата за советници на ВМРО-ДПМНЕ Охрид

Египќаните од Охрид, како втора по бројност етничка заедница, основано положуваат големи надежи дека Египќанец или Египќанка ќе се најде

повеќе...

Писмо: Ден на рибари во Охрид без рибари и охридска риба

Како претседател на Здружение на рекреативни риболовци „Св. Апостол Петар“ од Охрид должен сум да реагирам на Одлуката на организаторите

повеќе...

Писмо со сочувство по повод смртта на Михал Ковач, прв демократски избран претседател на Словачката Република

Претседателот на Република Македонија, д-р Ѓорге Иванов, по повод смртта на г. Михал Ковач, прв демократски избран претседател на Словачката

повеќе...

Претседателот Иванов со писмо со сочувство до претседателот на Италијанската Република, г. Серџо Матарела

Претседателот на Република Македонија, д-р Ѓорге Иванов, по повод катастрофалниот земјотрес во централна Италија, испрати писмо со сочувство до претседателот

повеќе...

Писмо на Заев: Да се преземат чекори по мислењето на Венецијанската комисија

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, упати писма до претседателите на политичките партии-потписнички на Договорот од Пржино и до амбасадорите на

повеќе...

Претседателот Иванов со сочувство до претседателот на Србија, Томислав Николиќ

Претседателот на Република Македонија, д-р Ѓорге Иванов, по повод загинувањето на двајцата дипломати на Република Србија во Либија, упати писмо

повеќе...

Претседатлот Иванов упати сочуство до претседателот на Турција

По повод терористичките напади во Анкара и Дијарбакир, претседателот на Република Македонија, д-р Ѓорге Иванов упати сочувство до претседателот на

повеќе...