Железарија „Мајсторче“

Железаријата „Мајсторче“ се наоѓа на улица „Питу Гули“ бр.194 во Охрид. Железаријата нуди најквалитетна опрема, професионални машини и алати, опрема за санитарија, водовод, ХТЗ опрема, електрика, бои и лакови, мебел за бањи, туш кабини, вентили, батерии, градинарски славини… Ве очекуваме! За повеќе информации можете да се обратите на: телефон 046/ 611 223 email: sibmile@yahoo.com www.facebook.com/Железарија-Мајсторче

повеќе...

Јонгис – софтверски и хардверски решенија

Јонгис е компанија во приватна сопственост, формирана во 1991 во Охрид, Македонија. Од своето основање компанијата нуди софтверски и хардверски решенија и услуги за здравствени установи, институции за високо образование, мали и средни претпријатија и корпорации на пазарот во Македонија и регионот. Низ годините Јонгис има развиено софтверски решенија кои ги користат голем број компании во различни индустриски сектори, вклучувајќи: производство, здравство, угостителство, образование, малопродажба, големопродажба и дистрибуција итн. Портфолиото на Јонгис го сочинуваат апликации и софтвер меѓу кои спаѓаат и следниве: финансии, хотел менаџмент, човечки ресурси и плати, Point…

повеќе...

Омега Експрес

Омега Експрес е компанија за превоз на патници во земјава  и странство. Исто така врши превоз на патници во организирани екскурзии како во Македонија така и во странство. Компанијата постои повеќе од 10 години, и е една од најдобрите превозни копании во Македонија кои поседуваат сопствени високо квалитетни и удобни возила кои ви овозможуваат удобно патување. 075 / 45 38 39 078 / 45 38 39 omegaekspres@yahoo.com http://omegaexpress.weebly.com

повеќе...

Бурекџилница „КЛИА“

Бурекџилницата „КЛИА“ се наоѓа на улица Славеј Планина – Охрид, веднаш до црквата „Св.Никола“ – Долна Влашка Маала. Само во „КЛИА“ најдобриот и највкусниот бурек со месо, сирење, како и пица бурек. Бурекџилницата „КЛИА“ нуди и бели пецива како што се баничка, ѓеврек, плетенка, кифла, пинерла, сарајлија, мини тост, пециво со виршла, кроасан со сирење, преклопена пица, пециво со салама и кашкавал, кашкавалки, кроасан благ, мини пици, пица на парче и лајбици. Вршиме бесплатна достава на Вашите порачки. „КЛИА“ се издвојува од останатите. Проверете зошто! Ве очекуваме! Бурекџилница „КЛИА“ Улица Славеј…

повеќе...

Копер Арт

Копер Арт се наоѓа на улица Гоце Делчев број 108. Врши изработка на уникатни релјефни слики од бакар, сребро и позлата, како и декорација на стаклени површини. Ве очекува во пријатна атмосфера со високо квалитетна работа. Во Копер Арт може да најдете повеќе готови експонати, но секако може и да нарачате и по ваша желба. Бакрорез претставува дел од македонската традиција и култура. Овој уникатен рачно изработен уметнички производ е високо ценет како поради неговата уметничка вредност, така и поради неговата неограничена трајност. Производот е идеален за внатрешно и надворешно…

повеќе...

Козметички салон „Нина Белла“

Одделете си неколку моменти за убавина и релаксација. Козметичкиот салон „Нина Белла“ се наоѓа на улицата 7-ми ноември број 35. Ве очекува топла и пријатна атмосфера со високо квалитетна работа. Ви ги нуди сите услуги на комплетна топла и ладна депилација, депилација на лице, со восок “depileve”, средување веѓи, шминкање и масажа на тело по најповолни цени. Нуди услуги за педикир, маникир, надградба на нокти, декорација на нокти со гел “Professionails” и “Hollywood”, како и услуги за третман на лице. „Нина Белла“ се издвојува од останатите. Проверете зошто. Козметички салон „Нина…

повеќе...

Фризерски салон „Белоња“

Фризерскиот салон „Белоња“ се наоѓа на улицата „Гоце Делчев“ број 99. Ви ги нуди сите видови фризерски услуги, како што се шишање, фенирање, шатирање и тоа по најповолни цени во градот. Со секое Ваше четврто фенирање – петтото е гратис. Сите третмани за коса се од препаратите на Dikson Tutto System. Овде можете да заблескате со свечени фризури, како и со надградба на коса. Во фризерскиот салон „Белоња“ може да добиете и депилација на лице, како и шминка. Повелете, уверете се во квалитетот на нашата работа, сигурни сме дека од…

повеќе...