Средба на градоначалникот Јован Стојаноски со Шеикот Ал Тани од Катар

Градоначалникот Јован Стојаноски, денеска имаше средба со Шеикот Јасим Бин Хамад Ал Тани од Катар кој е заинтересиран за инвестирање

повеќе...

Трајкоски се сретна со претставници од Сојузот на борци и Здружението „Мобилност“

Актуелниот градоначалник на Општина Дебрца Игор Трајкоски, кој е кандидат на коалицијата „За подобра Македониjа”, предводена од ВМРО-ДПМНЕ, денес оствари

повеќе...

Агенцијата за млади и спорт оствари средба со националните спортски федерации

Агенцијата за млади и спорт оствари средба со челните луѓе на спортските федерации, на која ги потенцираше насоките во кои

повеќе...

Холанѓани заинтересирани за соработка со Општина Охрид во областа на социјалната политика

Претседателката на Советот на Општина Охрид, Гордана Коњановска, денес оствари средба со претставници на Холандската организација АЛЕСКОН, од градот Асен,

повеќе...

Средба на градоначалникот Бакрачески со претседателот на бугарското собрание Димитар Главчев

Градоначалникот Никола Бакрачески, денеска имаше средба со претседателот на Народното собрание на Република Бугарија Димитар Главчев и амбасадорот во Република

повеќе...

Евроамбасадорот Самуел Жбогар во работна посета на Општина Охрид

Денес во работна посета на Општина Охрид, престојуваше амбасадорот на ЕУ во Република Македонија, Самуел Жбогар. Во пријателска и срдечна

повеќе...

Австралиската амбасадорка во работна посета на Охрид

Австралиската амбасадорка во Белград, ополномоштена за Република Македонија, Јулија Фини, денес беше во работна посета на Општина Охрид. Таа оствари

повеќе...

Работна средба на градоначалникот Бакрачески со министрите Дураку и Мерко

Градоначалникот Никола Бакрачески, денес имаше работна средба со министерот за животна средина и просторно планирање Садула Дураку и Рамиз Мерко,

повеќе...

Средба на министерот Дамјан Манчевски со претставници на Синдикатот на УПОЗ

Министерот за информатичко општество и администрација Дамјан Манчевски, денес оствари работна средба со претставници на Синдикатот на УПОЗ, која се

повеќе...