На охридскиот аеродром: ТАВ го пречека првиот чартер-лет од Полска

Првиот чартер-лет со 220 полски туристи од Катовице пристигна утрово на аеродромот „Св. Апостол Павле“ во Охрид одбележувајќи го почетокот

повеќе...

Ученици од ОУ „Григор Прличев“ во посета на охридскиот аеродром

Согласно програмата по предметот Општество, учениците од трето одделение од ОУ „Григор Прличев“ – Охрид заедно со нивните наставници денес го

повеќе...

Ученици од ОУ „Живко Чинго“ во посета на охридскиот аеродром

Учениците од прво до петто одделение од ОУ „Живко Чинго“ – Велгошти заедно со нивните наставници денес го посетија Охридскиот аеродром „Св. Апостол

повеќе...

„ТАВ“ промовира нов лет од Охрид до Цирих со „Германија флуг АГ“

Предводени од маркетинг-одделот во Истанбул, „ТАВ Аеродроми“ ги заврши преговорите со швајцарската авиокомпанија „Германија флуг АГ“ за воведување директни редовни

повеќе...