Тања Стојановска избрана за спортист на неделата и МВП на финалниот турнир од Првата Универзитетска лига во САД

Женскиот тениски тим на Универзитетот од Бафало, за кој на првата позиција игра Тања Стојановска, победи на финалниот турнир на

повеќе...

Зошто Доналд Трамп дозволува политиката на Обама и Хилари да прави пустош во Македонија?

Претседателот Трамп прави нешто што е многу неТРАМПистично. И тоа е нешто што загрижува. Тој дозволува политиката што ја спроведуваше

повеќе...

Македонското меѓународно движење за човекови права се сретна со американскиот Стејт департмент

Претседателот на Македонското меѓународно движење за човекови права, Бил Николов, повторно се сретна со релевантни претставници на американскиот Стејт департмент

повеќе...

Самак: Американска компанија од автoмобилскиот сектор ќе инвестира во Македонија

Министерот за привлекување странски инвестиции Веле Самак за МРТ истакна дека нова американска компанија од автомобилската индустрија ќе инвестира во

повеќе...

Врачена нова американска донација во техничка опрема во рамки на EXBS програмата

„Интензивните реформски зафати во македонската полиција во сите сегменти од нејзиното функционирање реализирани во текот на изминативе години, во голема

повеќе...

Американски и германски компании доаѓаат во Македонија со проекти за инвестирање

Германски и американски компании чии седишта се во Германија, во наредниот месец ќе ја посетат Македонија, со цел да ги

повеќе...

Американска компанија за медицински помагала заинтересирана за инвестирање во Македонија

Американскиот центар на индустрија за производство на гума Акрон денеска ќе се запознае со можностите за инвестирање во Македонија. Економскиот

повеќе...

Градоначалникот Трајкоски оствари средба со американскиот амбасадор во Македонија Волерс

Во Општина Дебарца денеска се одржа работна средба помеѓу Американскиот Амбасадор во Република Македонија, Пол Волерс и Градоначалникот на општина

повеќе...