СДСМ: Плоштадот кај Чинарот не се вика „Крушевска Република“, туку во 1993 година е преименуван во плоштад „Чинар“

ОО СДСМ Охрид испрати соопштение до медиумите во кое стои: „Охридската јавност е добро запознаена со манипулациите на ВМРО-ДПМНЕ. Покрај

повеќе...

Градоначалникот Бакрачески организира Ифтарска вечера

Градоначалникот Никола Бакрачески, за граѓаните од муслиманска вероисповест, утревечер ( 21.06.2017 г.) со почеток во 20 часот, на плоштадот Крушевска

повеќе...

Најмладите од ЈОУДГ „Јасна Ристеска“ ја дочекаа пролетта

Традиционално на градскиот плоштад во Охрид се организираше детска забава по повод доаѓањето на пролетта. На манифестацијата учествуваа дечиња од

повеќе...

Црвен крст Охрид денес ќе врши бесплатни здравствено-превентивни прегледи во рамки на Неделата на срцево-садови заболувања

Во рамки на своите здравствено-превентивни активности, а како дел од одбележување на Неделата на срцево-садови заболувања (21-28 февруари), Црвен крст

повеќе...